Nr 32 (114)
z dnia 22 listopada 2004
powrót do wydania bieżącego
zapraszamy | komunikaty | autorzy | archiwum
Fundacja Otwarty Kod Kultury i Centrum Sztuki Współczesnej zapraszają na festiwal czasopism kulturalnych, który odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2004 w sali Kino/Audytorium na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
W programie festiwalu panele dyskusyjne, wykłady oraz projekcje filmów.
Po dyskusji zapraszamy na poczęstunek w Sali Edukacyjnej.
I DZIEŃ – 8 grudnia | ||
---|---|---|
16:00 | rozpoczęcie festiwalu | Cezary K. Kęder, prezes Fundacji Otwarty Kod Kultury |
I PANEL 16:30-18:00 | „Czy trzeba rozstawać się z Polską?” | prowadzący – Dariusz Bugalski szef Redakcji Publicystyki Trójki |
prof. Wiesław Łukaszewski komitet redakcyjny miesięcznika „Charaktery” | ||
Krzysztof Sołoducha teoretyk filozofii współczesnej, publicysta | ||
Krzysztof Cibor redakcja miesięcznika „op.cit” | ||
Marcin Czerwiński redaktor naczelny pisma „Rita Baum” | ||
18:00-18:30 | przerwa na kawę | |
II PANEL 18:30-19:30 | „Skurczenie się przestrzeni wypowiedzi – krytyka filmowa w czasopismach” | prowadzący - Mateusz Werner krytyk filmowy |
Andrzej Kołodyński redaktor naczelny miesięcznika „Kino” | ||
Magdalena Dula redakcja pisma „Panoptikum” | ||
Konrad Wągrowski redaktor naczelny miesięcznika „Esensja” | ||
Paweł Bravo Gutek Film | ||
III PANEL 19:45-20:30 | „Polityka dobra wspólnego” | prowadzący – Edwin Bendyk tygodnik „Polityka”, członek rady FOKK |
Sławomir Sierakowski redaktor naczelny kwartalnika „Krytyka Polityczna” | ||
Dariusz Karłowicz redakcja pisma „Teologia Polityczna” | ||
Krzysztof Uniłowski pracownik naukowy UŚ, rada FOKK | ||
w trakcie I dnia program filmowy przygotowany przez redakcję magazynu „Obieg” Autorzy filmów: Maurycy Gomulicki, Tomek Kozak, Ola Polisiewicz, Jana Simon – prowadzenie Adam Mazur | ||
20:45 | deser kulturalny |
II DZIEŃ – 9 grudnia | ||
---|---|---|
12:30 | rozpoczęcie | |
12:45-13:30 | „Nowe spojrzenie na prawo autorskie – licencje Creative Commons” – wykład | Justyna Hofmokl socjolog, doktorantka SNS i IfiS PAN |
13:30-14:15 | „Netokracja: zwycięzca bierze wszystko” – wykład | Edwin Bendyk tygodnik „Polityka”, członek rady FOKK |
14:15-14:45 | dyskusja z uczestnikami wykładu | Edwin Bendyk tygodnik „Polityka”, członek rady FOKK |
14:45-15:00 | prezentacja systemu dystrybucji publikacji elektronicznych | Krzysztof Sołoducha e-biblioteka.pl |
16:30-18:00 | "Sztuka strzelania do niewidzialnego celu. Pisma, krytycy i krytycyzm artystyczny w Polsce” | prowadzący – Sebastian Cichocki krytyk – Galeria Kronika, Bytom |
Marcel Andino Velez tygodnik „Przekrój” | ||
Piotr Bernatowicz miesięcznik „Arteon” | ||
Grzegorz Borkowski kwartalnik „Obieg” | ||
Dorota Jarecka „Gazeta Wyborcza” | ||
Iza Kowalczyk pismo sieciowe „Artmix” | ||
Joanna Mytkowska rada FOKK | ||
Violetta Sajkiewicz „ArtPapier” | ||
Michał Woliński „Fluid” | ||
18:00-18:30 | przerwa na kawę | |
18:45-19:30 | „Tradycyjne i wirtualne czasopisma o teatrze – współpraca czy konkurencja?” | prowadzący - Roman Pawłowski krytyk teatralny, „Gazeta Wyborcza” |
Jacek Rakowiecki redaktor naczelny miesięcznika „Foyer” | ||
Ryszard Klimczak redaktor naczelny serwisu internetowego „Dziennik Teatralny” | ||
Anna R. Burzyńska redakcja dwumiesięcznika „Didaskalia” | ||
19:45-20:30 | „Tłumaczenie literatury w czasopismach” | prowadzący – Tomasz Brzozowski dyrektor wydawnictwa Świat Literacki |
Anna Wasilewska redakcja „Literatury na Świecie” | ||
Robert Ostaszewski redakcja „Dekady Literackiej” | ||
w trakcie II dnia program filmowy przygotowany przez Fundację Galerii Foksal Autorzy filmów: Anna Niesterowicz i Cezary Bodzianowski | ||
20:45 | zakończenie festiwalu i deser kulturalny |
buduj Witrynę | © 2004 Fundacja Otwarty Kod Kultury | pytania? | kontakt