Witryna Czasopism.pl (http://witryna.czasopism.pl/)
Nr 7 (89) z dnia 2 marca 2004

spotkania, wystawy, sesje...


     W warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Historyków Sztuki przy ul. Piwnej 44 15 marca od godz. 10.00 do późnego popołudnia trwać będzie konferencja Komizm w sztuce. Szczegółowy program sesji dostępny jest na stronie http://shsklub.republika.pl/komizm.
     
     18 marca o godz. 20.00 w gdańskim klubie GGOG (ul. Wajdeloty 12/13) odbędzie się marcowy Odżyw Przezssuwww – impreza literacko-muzyczna organizowana przez autorów związanych z serwisem http://yass.art.pl/przesuw. Tym razem przed publicznością wystąpią: Piotr Czerski, Michał Piotrowski, Bartosz Frankiewicz i Maciej Dajnowski. W części muzycznej zaprezentuje się Projekt Z^2, czyli Marek Zygmunt i Krzysztof Tomaszewski (Zambari). Więcej informacji na stronie Przesuwu.
     
     5 marca o godz. 18.00 bytomska galeria Kronika (Rynek 26) otworzyła wystawę najnowszych prac malarskich i instalacji tekstowych Jadwigi Sawickiej Obłożenie. Wystawę można oglądać do 17 kwietnia. Do końca marca Kronika prezentuje ekspozycję Roberta Kuśmirowskiego Double V. Galeria czynna jest od wtorku do piątku w godz. 11.00–18.00, w sobotę w godz. 15.00–19.00.
     
     Wrocławska Galeria BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza 32) 12 marca o godz. 19.00 otworzy ostatnią z cyklu trzech wystaw prezentujących publikacje wydawnictw komiksowych, poświęconą dorobkowi oficyny wydawniczej Kultura Gniewu. Do końca marca w galerii prezentowane będą komiksy Krzysztofa 'Prosiaka' Owedyka, Dariusza 'Pały' Palinowskiego, Jakuba Rebelki, Krzysztofa Gawronkiewicza, Ryszarda Dąbrowskiego, Janka Kozy, Tomasza Niewiadomskigo, Mateusza Skutnika i Benedykta Szneidera.
     
     Do 14 marca Galeria Design BWA we Wrocławiu (ul. Świdnicka 3-4) prezentuje wystawy poświęcone nowemu wzornictwu w dziedzinie opakowań: pokonkursową wystawę wzornictwa młodych projektantów ze Słowacji, Czech i Polski Nowe opakowania 2002, wystawę Jana Cinćery Opakowania oraz ekspozycję Opakownia z pracowni Krzysztofa Kwiatkowskiego z ASP w Poznaniu.
     
     W Galerii Szkła i Ceramiki BWA we Wrocławiu (ul. Kiełbaśnicza 5) do 19 marca od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00 oglądać można wystawę prac Michała Puszczyńskiego Ceramika wypalana drewnem.
     
     Bunkier Sztuki (Kraków, pl. Szczepański 3a) do 14 marca prezentuje wystawę prac niemieckiej artystki Rosemarie Trockel. Na wystawę składają się rysunki, szkice i projekcje wideo. Ekspozycję można oglądać we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem poniedziałków w godz. 11.00-18.00.
     
     Muzeum Śląskie w Katowicach (al. W. Korfantego 3) do końca marca prezentuje wystawę sztuki nieprofesjonalnej Malarze-metafizycy z Janowa. Od Teofila Ociepki do Erwina Sówki. Do 21 marca można tam również oglądać wystawę Jak zdobyto Dziki Zachód - western w plakatach ze zbiorów Muzeum Śląskiego.
     

Opracowała J. C.


zorganizowałeś imprezę?
napisz do redakcji:
redakcja@witryna.czasopism.pl


Witryna Czasopism.pl (http://witryna.czasopism.pl/)
Nr 7 (89) z dnia 2 marca 2004