Nr 14 (96)
z dnia 12 maja 2004
powrót do wydania bieżącego
 
  komunikaty       
   

spotkania, wystawy, sesje...
     
   

     23 maja Instytut Goethego, Dom Norymberski i Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkania z Richardem Wagnerem – mieszkającym Berlinie rumuńskim pisarzem i poetą, autorem powieści Miss Bukaresztu. O godz. 11.00 spotka się on z czytelnikami w Salonie berlińskim Biblioteki Instytutu Goethego w PKiN (Warszawa, pl. Defilad 1, parter, wejście przez Salę Marmurową), o godz. 18.30 zaś w Domu Norymberskim w Krakowie (ul. Skałeczna 3). Spotkanie poprowadzi Aleksander Kaczorowski, fragmenty powieści Wagnera czytać będą: Mariusz Wojciechowski, Krzysztof Jędrysek i Dominik Nowak.
     
     Do 5 czerwca w bytomskiej Kronice (Rynek 26) oglądać można wystawę Marka Glinkowskiego KOLEKCJA c.d.
     
     23 maja o godz. 20.00 w Czułym Barbarzyńcy (Warszawa, Dobra 31) odbędzie się spotkanie poświęcone powieści Larsa Saabye Christensena pt. Półbrat. Gościem Czułego Barbarzyńcy będzie tłumaczka książki Iwona Zimnicka. Spotkanie poprowadzą Hanna Maria Giza i Tomasz Brzozowski, fragmenty powieści przeczyta Krzysztof Majchrzak.
     
     Galeria Krzysztofory (Kraków, ul. Szczepańska 2) prezentuje wystawę rzeźby Henryka Wicińskiego – założyciela przedwojennej Grupy Krakowskiej i scenografa teatru Cricot.
     
     Do 23 maja w Katowicach trwa VII Festiwal Filmów Kultowych. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie pokazanych ponad 50 filmów. Projekcjom jak zwykle towarzyszyć będą spotkania z twórcami filmów i aktorami, wykłady oraz koncerty. Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie http://www.ffk.art.pl/
     
     We wrocławskiej Galerii Awangarda (ul. Wita Stwosza 32) prezentowana jest wystawa Zbigniewa Libery Mistrzowie i Pozytywy.

opracowała: J. C.


zorganizowałeś imprezę?
napisz do redakcji:
redakcja@witryna.czasopism.pl

wersja do wydrukowania