Nr 13 (95)
z dnia 2 maja 2004
powrót do wydania bieżącego
 
  komunikaty       
   

spotkania, wystawy, sesje...
     
   

     14 maja klub Od Nowa (Toruń, ul. Gagarina 37a) zaprasza na kolejną edycję Galerii Wizji 2, przedsięwzięcia, które ma udowodnić, że poezja przejawia się także poza obszarem słowa. Tym razem Galeria będzie poświęcona tematowi podróży. Jego przedstawienie wspomogą: prezentacja fotografii, recytacja wierszy, rozmowy i egzotyczna muzyka. Spotkanie poprowadzi Miłka O’Malzahn. Początek spotkania o godz. 20.00.
     
     W dniach 19-20 maja w toruńskim klubie Od Nowa (ul. Gagarina 37a) odbędzie się V Majowy Buum Poetycki. Na środę, 19 maja zaplanowano dyskusję na temat istotnych propozycji wydawniczych (wezmą w niej udział: Marta Mizuro, Justyna Sobolewska, Cezary Konrad Kęder i Mariusz Sieniewicz), prezentację wierszy (Teatr Wiczy) oraz koncert Anji Orthodox. W Galerii 011 prezentowana będzie wystawa Małgorzaty Gurowskiej alfabet zwierząt niesłusznie zlekceważonych (grafika, książka artystyczna). Następnego dnia odbędzie się przegląd filmow feministycznych z archiwum OŚKi, kiermasz wydawnictw młodoliterackich, prezentacja poezji (Łukasz Bagiński, Maciej Gierszewski, Justyna Gruszczyk, Marcin Jurzysta, Joanna Obuchowicz, Edward Pasewicz, Adam Pluszka, Agnieszka Wolny-Hamkało) oraz koncert formacji Grabaż i Strachy na Lachy Porno.
     
     20 maja o godz. 12.30 w Centrum Studiów Latynoamerykańskich w Warszawie (ul. Szturmowa 4) wykład pt. Borges i matematyka wygłosi argentyński pisarz i matematyk Guillermo Martinez. Powieść Martineza pt. Oksfordzka seria w 2003 roku została nagrodzona prestiżową nagrodą literacką Premio Planeta.
     
     Do 23 maja w Katowicach trwa VII Festiwal Filmów Kultowych. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie pokazanych ponad 50 filmów. Projekcjom jak zwykle towarzyszyć będą spotkania z twórcami filmów i aktorami, wykłady oraz koncerty. Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie http://www.ffk.art.pl/
     
     Od 14 do 16 maja w Bunkrze Sztuki (Kraków, Pl. Szczepański 3a) trwać będą 6. Ogólnopolskie Targi Sztuki Antykwarycznej i Sztuki Współczesnej. Targi można odwiedzać w godzinach: 12.00 – 17.30 (14 maja), 11.00 – 18.00 (15 maja), 11.00 – 17.00 (16 maja).
     
     Biblioteka Sztuki Małopolskiego Instytutu Kultury (Kraków, Rynek Główny 25) 12 maja o godz. 18.00 zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Sztuka w ludowym porządku świata. Tematem spotkania będą paradoksy. Opowie o nich prof. Czesław Robotycki.
     
     Od 24 kwietnia do 14 maja bytomska Kronika (Rynek 26) prezentuje wystawę Sławomira Rumiaka Pret á porter. Wernisaż wystawy o godz. 18.00. Od 25 kwietnia wystawę można oglądać w godzinach pracy galerii: od wtorku do piątku w godz. 11.00-18.00. 29 kwietnia o godz. 18.00 galeria otworzy wystawę prac Aleksandry Polisiewicz pt. Bestiarium podświadomości. Wystawa potrwa do 22 maja.
     
     We wrocławskiej Galerii Awangarda (ul. Wita Stwosza 32) prezentowana jest wystawa Zbigniewa Libery Mistrzowie i Pozytywy. Na spotkanie z autorem Awangarda zaprasza 13 maja o godz. 18.00.
     
     
     
     
     

opracowała: J. C.


zorganizowałeś imprezę?
napisz do redakcji:
redakcja@witryna.czasopism.pl

wersja do wydrukowania