Nr 10 (92)
z dnia 2 kwietnia 2004
powrót do wydania bieżącego
 
  komunikaty       
   

spotkania, wystawy, sesje...
     
   

     15 kwietnia w Czułym Barbarzyńcy nagrywana będzie audycja Sezon na Dwójkę – Spotkanie z Aliną Całą, autorką książki „Ostatnie pokolenie. Autobiografie polskiej młodzieży żydowskiej okresu międzywojennego”. Audycję poprowadzi Hanna Maria Giza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.50, transmisja w radiowej Dwójce – o godz. 18.00.
     
     W dniach 17-18 kwietnia w krakowskiej galerii clubOKOcafe (ul. Węgierska 1) odbędą się warsztaty Kamera wielkoformatowa. Poprowadzi je Bogdan Konopka – jeden z najważniejszych przedstawicieli fotografii elementarnej, mieszkający na co dzień we Francji. Warsztaty obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne – ich uczestnicy proszeni są więc o przyniesienie na własnych aparatów fotograficznych, o ile to możliwe średnio- lub wielkoformatowych. Warsztaty przeznaczone są dla osób posiadających już pewne doświadczenie fotograficzne. Rozpoczną się 17 kwietnia o godz. 11.00, ich dalszy przebieg zostanie uzgodniony z prowadzącym w trakcie spotkania. Zajęcia są odpłatne (300 zł), może wziąć w nich udział 15 osób. Więcej informacji pod numerem telefonu (12) 423 59 79 lub adresem elektronicznym majka.hm@plusnet.pl.
     
     Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na prezentację najnowszej książki Stefana Chwina Kartki z dziennika. Spotkanie z autorem i jego książką odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim (ul. Korzenna 33/35). 16 kwietnia natomiast w Ratuszu odbędzie się dyskusja panelowa wokół książki Literaci a sprawa katyńska – 1945. Wezmą w niej udział autorzy książki - Stanisław M. Jankowski i Ryszard Kotarba, wydawca książek Ferdynanda Goetla Władysław Zawistowski oraz historyk literatury prof. Małgorzata Czermińska. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.
     
     Do 25 kwietnia w BWA w Zielonej Górze (al. Niepodległości 19) prezentuje wystawę Fundacji Galerii Foksal pt. Prym. Ekspozycja obejmuje niewielkich rozmiarów prace – takie jak np. model, rękodzieło, gadżet, proteza, lalka, szkic – Pawła Althamera, Mirosława Bałki, Cezarego Bodzianowskiego, Michala Budnego, Katarzyny Józefowicz, Edwarda Krasińskiego, Roberta Kuśmirowskiego, Małgorzaty Markiewicz, Anny Niesterowicz, Pauliny Ołowskiej, Wilhelma Sasnala, Macieja Sawickiego, Jadwigi Sawickiej, Moniki Sosnowskiej i Aliny Szapocznikow.
     
     Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do obejrzenia wystawy Biennale Sztuki Młodych Rybie oko 3. Wystawa prezentowana jest w Galerii Kameralnej (Słupsk, ul. Partyzantów 31a), w galerii Baszta Czarownic (Słupsk, al. F. Nullo 8) oraz w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce (ul. Zaruskiego 1a) do 2 maja.
     
     Od 1 kwietnia do 9 maja krakowski Bunkier Sztuki (pl. Szczepański 3a) prezentuje złożoną z ponad 18 tys. zdjęć kompozycję Zofii Kulik Od Syberii do Cyberii. Wernisaż wystawy o godz. 18.00.
     
     W galerii Kronika (Bytom, Rynek 26) do 17 kwietnia można oglądać wystawę najnowszych prac malarskich i instalacji tekstowych Jadwigi Sawickiej Obłożenie. Galeria czynna jest od wtorku do piątku w godz. 11.00–18.00, w sobotę w godz. 15.00–19.00.
     
     Galeria Krzysztofory (Kraków, ul. Szczepańska 2) do 15 kwietnia prezentuje drugą część wystawy 70 lat włoskiej sztuki na papierze 1930-2000. Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku,w godz. 11.00-16.00.
     
     Na 23 kwietnia zaplanowano w Krakowie (Teatr 38, godz. 19.00) spotkanie z młodoliterackimi pismami z Torunia. Spotkanie poprowadzi Piotr Marecki („HA!art”), jego gośćmi będą: Wojciech Giedrys – redaktor nowo powstałego pisma „Teka” oraz Grzegorz Giedrys („Undergrunt”).
     
     
     

opracowała: J. C.
wersja do wydrukowania