Nr 8 (90)
z dnia 12 marca 2004
powrót do wydania bieżącego
 
  komunikaty       
   

spotkania, wystawy, sesje...
     
   

     22 marca o godz. 20.00 Czuły barbarzyńca (Warszawa, u. Dobra 31) zaprasza na promocję książki Joanny Szczepkowskiej Fragmenty z życia lustra. Spotkanie poprowadzi Roman Praszyński. 25 marca gościem Czułego barbarzyńcy będzie natomiast Beata Pawłowicz – autorka tomu Planeta. Spotkanie będzie połączone z wernisażem malarstwa Joanny Moraszczyk. Wiersze Pawłowicz przeczyta Magdalena Cielecka.
     
     24 marca o godz. 19.00 w Café Kulturalna (Warszawa, Pl. Defilad 1) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Piątkiem, autorem m.in. wydanej niedawno powieści Bagno. Spotkanie poprowadzi Monika Brzywczy.
     
     24 marca o godz. 17.00 bytomska Kronika (Rynek 26) zaprasza na wieczór z magazynem i galerią „Raster”, czyli Łukaszem Gorczycą i Michałem Kaczyńskim. Spotkanie zatytułowane Byliśmy 10 metrów nad ziemią. O upadku sztuk plastycznych z niebezpiecznej wysokości będzie szóstym wydarzeniem w ramach projektu meeting point.
     
     Do 28 marca Zachęta (Plac Małachowskiego 3) prezentuje złożoną z ponad 18 tys. zdjęć kompozycję Zofii Kulik Od Syberii do Cyberii. Od 1 kwietnia wystawę będzie można obejrzeć w krakowskim Bunkrze Sztuki (pl. Szczepański 3a).
     
     W galerii Kronika (Bytom, Rynek 26) do 17 kwietnia można oglądać wystawę najnowszych prac malarskich i instalacji tekstowych Jadwigi Sawickiej Obłożenie. Do końca marca Kronika prezentuje ekspozycję Roberta Kuśmirowskiego Double V. Galeria czynna jest od wtorku do piątku w godz. 11.00–18.00, w sobotę w godz. 15.00–19.00.
     
     Na 23 kwietnia zaplanowano w Krakowie (Teatr 38, godz. 19.00) spotkanie z młodoliterackimi pismami z Torunia. Spotkanie poprowadzi Piotr Marecki („HA!art”), jego gośćmi będą: Wojciech Giedrys – redaktor nowo powstałego pisma „Teka” oraz Grzegorz Giedrys („Undergrunt”).
     
     We wrocławskiej Galerii BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza 32) trwa ostatnia z cyklu trzech wystaw prezentujących publikacje wydawnictw komiksowych. W ramach wystawy poświęconej wydawnictwu Kultura Gniewu do końca marca w galerii prezentowane będą komiksy Krzysztofa 'Prosiaka' Owedyka, Dariusza 'Pały' Palinowskiego, Jakuba Rebelki, Krzysztofa Gawronkiewicza, Ryszarda Dąbrowskiego, Janka Kozy, Tomasza Niewiadomskigo, Mateusza Skutnika i Benedykta Szneidera.
     
     Muzeum Śląskie w Katowicach (Al. Korfantego 3) do końca marca prezentuje wystawę sztuki nieprofesjonalnej Malarze-metafizycy z Janowa. Od Teofila Ociepki do Erwina Sówki.
     

opracowała: J. C.


zorganizowałeś imprezę?
napisz do redakcji:
redakcja@witryna.czasopism.pl

wersja do wydrukowania